View Single Post
Stary 26-01-2010, 09:29   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

Hm... Zawsze uważałem STP za dobrą firmę, więc jeżeli coś takiego wymyślili - to może przypadkiem działa? Ale jeśli nawet, to chyba służy to do pojeżdżenia awaryjnego, potem przy najbliższej okazji trzeba zlikwidować przyczynę wycieku i wymienić olej na taki bez cudownego patentu. Tak to kumam...
Adasko, STP ma też preparat do wtrysków diesla, to jest inny produkt.

Ale, skoro już o dodatkach do oleju, to opowiem o... cudzie.
Mamy starego Golfa III w automacie, od wielu lat skrzynia niedomagała - na zimnym nie włączała 4-ki, ale 3-kę wyłączała. W efekcie silnik wchodził na obroty jak wściekły, przy najwyższych ta czwórka - pierdut! - załączała się, uderzenie jak młotem aż strach - porażka. Więc jeździło się na zimnym w pozycji nie "D", ale "3", aż osiągnął temperaturę, wtedy na "D", ładnie się przełaczał - i było ok aż do następnego wystygnięcia (czyli nocy). Było coraz gorzej, coraz trudniej załączał tą 4-kę.
W akcie rozpaczy kupiłem ceramizer za 70 zł "Motor Life" i przez bagnet skrzyni biegów wlałem do skrzyni. Potem wsiadłem do auta, przekotłowałem z 50 km - d-pa blada: zero efektu.
Auto stało na parkingu z tydzień, potem wsiadła żona, za chwilę telefon: "kochanie, Golfik się zreperował!"
Kochani, nie do wiary - skrzynia pracuje teraz (to już z pół roku) jak nowa. Biegi przełącza mięciutko, płynnie, bez szarpania, zimna czy ciepła - nie ma znaczenia, zawsze IDEALNIE.

Teraz dumam, czy nie wlać ceramizera do skrzyni Tranzolka 2,0, bo jej sposób załączanie biegów to trochę Lotto...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem