Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja
View Single Post
Stary 14-03-2011, 22:14   #39
Raszowski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Cytat:
Napisał keczup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wczoraj dostałem wtryski od kuriera ,wkręciłem je z siłą 45N odpowietrzyłem układ tak jak kolega jendrekmak wspominał i odpaliłem samochód z myślą że będzie ok, niestety dalej to samo .Odłączyłem akumulator na ponad godzinę tak jak kolega INVERTER wspomniał o procedurze samoadaptacji też nic nie pomogło ,dodam że jak dodaję gazu i wskazówka obrotów dochodzi do 1200 obrotów to silnik się czepie nie równo pracuje ,po przekroczeniu tych 1200 obrotów jest już lepiej ,podczas jazdy najgorszy klekot jest właśnie przy mocniejszym przyspieszaniu jak jadę bordo spokojnie jest znośnie .Zapomniałem dopisać że zauważyłem przy wkręcaniu wtrysków ,że wtrysk nr 2 ma inne numery niż na przyklejonej kartce przy silniku przez innego właściciela auta z nr wtryskiwaczy,a mam takie 2S7Q-9K546-AJ w środę jadę do serwisu zobaczymy
Kolego mam ten sam rocznik i wszystkie wtryski kończą się -AH a te (z tego co wyczytałem) z końcówką -AJ też się nadają z tym że trzeba wymienić uszczelkę tą metalową którą ściągasz aby wykręcić wtrysk bo ponoć jest węższa.

Tak BTW to ja już mam w sumie 8 wtrysków tylko nie mam ich komu wysłać do sprawdzenia bo jestem w UK i jeszcze nie znalazłem firmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1 komplet wtrysków jest z mojego auta, miałem ten sam kod P2338 no więc zacząłem się bawić wtryskiem niestety (i tu przestroga dla narwańców jak ja) uszkodziłem ten wtrysk, źle wsadzając części do środka co spowodowało iż bolce nie weszły w dziurki i po skręceniu wtrysku bolce się powyginały, no więc zacząłem poszukiwać wtrysków, zakupiłem 1 szt używaną ponoć dobrą i 3 wykręciłem z innego mondka na złomie (silnik wyglądał ładnie auto było skasowane od tyłu, przebieg z tego co było napisane kredą 70 tyś mil, więc mam niby 7 wtrysków + 1 wiem że uszkodzony.
Objawy podobne do twoich.
Co mogę powiedzieć odnośnie moich doświadczeń, po wyciągnięciu EGR wyczyszczeniu go wraz z lkolektorem ssacym etc... po złożeniu tego w kupę odpaleniu auto bzyczało jak nówka cichutko, szczęście i uśmiech na mojej twarzy trwały niestety tylko 5 min po czym wróciło (zło) klep klep klep Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No cóż w czwartek robię regenerecję gumek z tematu:
http://forum.fordclubpolska.org/show...ighlight=buczy
bo też mam buczenie i jak czas pozwoli to ... i tutaj wasze opinie wskazane odnośnie podjęcia próby wymontowania turbo i intercoolera w celu wyczyszczenia, czy sądzicie że jako początkujący "mechanik" mogę sobie na to pozwolić ? Dodam że mam całe zaplecze w skrócie szafa SNAP ON / podnosniki bla bla bla ....
Pozdrawiam (sorry za brak pl znaków momentami)
Raszowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem