Temat: [Mondeo 2000-2007] bardzo wysokie spalanie tdci
View Single Post
Stary 24-03-2011, 09:22   #110
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie mk3 tdci

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wzrost zależy raczej od twojej nogi a nie od ładunku na dachu. dlaczego? robiłem trasę latem z 2 rowerami na dachu. ze względu na rowery max 130 km/h, trasa 500 km. w jedną stronę średnio ostra jazda i spalanie 7,5 litra a na powrocie spokojna i spalanie 6 litrów. trasa raczej po płaskim terenie mazowsze-zachodniopomorskie. nie jest to różnica 30% ale blisko bo 25%
Wiesz, ja zawsze raczej tak samo ciężką nogę mam, tzn. raczej lekką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trasa była w większości autostradami (Austria, Słowenia, Chorwacja, BiH - mało autostrad ale płynnie) i prędkość przejazdowa wahała sie (wg. gps) 110-140km/h, czyli tyle co zazwyczaj.
Powyżej zasugerowałem ze przed wyjazdem miałem 2 poważne naprawy - wymiana układu paska klima-alternator oraz regeneracja alternatora - i wydaje mi się ze to nie powinno miec wpływu na spalanie, jeśli nawet tak to raczej pozytywne, ale może sie mylę, może to ma wpływ na zwiększenie sie średniego spalania?
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem