Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] Jaki olej ?
View Single Post
Stary 25-08-2011, 11:23   #97
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Jaki olej do 2.0 TDci ?

Cytat:
Napisał danielr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Paffcio z ciekawości - czy są jakieś korzyści zauważalne po zmianie na Mobil'a ?
trudno mi porównać bo od początku tj po wymianie oleju fabrycznego, co miało miejsce po 2.000 km jeżdżę na mobilu.
Pierwsze 100 kkm przejechałem na 0W40 (nie było wówczas jeszcze oleju z mobila dedykowanego do silników z DPF'em) i przez cały ten okres nie dolałem nawet grama oleju. Ładnie i bez najmniejszych problemów odpalał przy -20-30 stopniach i nawet nie byłem w stanie zauważyć włączenia "sprężynki" ale to pewnie nie wynika z tego jaki miałem olej. Natomiast przy mocnych mrozach, dość szybko (od momentu rozruchu mijało max kilkadziesiąt sekund i silnik przestawał klekotać, co w mojej opinii świadczyło o szybkim obiegu oleju w silniku mimo nie osiągnięcia jeszcze temp. pracy - IMHO duży plus tego oleju)
Ostatnie 40 kkm ( także zimą) przejechałem na Mobil 1 ESP Formula 5W-30 i subiektywnie miałem odczucie, że przy porównywalnych mrozach, silnik pracuje głośniej i dłużej "klekoce" po rozruchu.
DPF wciąż żyje, silnik pracuje ładnie więc bez wdawania się w polemikę nt. czy motul, czy castrol czy coś innego i czy warto czy nie, IMHO gdyby nie moja podatność na reklamę co do DPF, pozostałbym przy 0W40...a tak jest 5W30. Z obu mobili jestem zadowolony, mechanik po diagnostyce silnika, stwierdził, że wszystko z nim ok więc nie mam powodu by narzekać. To mój kolejny samochód na oleju mobila i nawet jeżeli są "lepsze", "tańsze" itp mam zaufanie do tej marki.
PS. absolutnie nie namawiam, nie przekonuję, nie sprzedaję mobila i proszę o to samo....każdy leje to co SAM uważa za stosowne ;-p
PS2. Może przy okazji jakiegoś spotu postawimy obok siebie parę mondziaków o porównywalnym przebiegu i zdejmiemy pokrywę głowicy (choć nie wiem czy to takie proste jest ;-p) i zobaczymy jak wygląda to pod spodem przy różnych olejach...
__________________

Ostatnio edytowane przez PAFFCIO ; 25-08-2011 o 11:28
PAFFCIO jest offline