Temat: [C-MAX 2010-2015] Awarie i usterki
View Single Post
Stary 20-07-2012, 10:27   #7
pavman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2011
Skąd: Waw/Rz
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Awarie i usterki

Witam,
3 problemy jak dotąd:
1) u mnie też wyświetlał się komunikat "awaria układu kierowniczego" i od razu pojechałem do ASO. Pokasowali błędy i powiedzieli, że czasem się tak może zdarzyć np. jak się ostro ruszy… z tym, że u mnie to nie mógł być ten problem.
2) Mam notoryczny problem z radiem, który też już dwukrotnie zgłaszałem w ASO – po odpaleniu auta radio nie chce się w ogóle włączyć lub jest włączone, ale wyciszone i nie da się z tym nic zrobić. Czasami pomaga przełączenie na USB/CD i z powrotem na radio, ale w większości przypadków trzeba się zatrzymać, zgasić silnik, otworzyć drzwi i odpalić znowu. Najmniej ciekawe jest to, że gdy nie działa radio nie działają też czujniki parkowania. Problem ponoć ma być rozwiązany jak się pojawi nowy soft (na razie tylko kasują błędy). Soft ma być w drugiej połowie roku – taka informacja z ASO.
3) I najlepsze na deser – jestem już po wymianie zestawu turbo+intercooler. Objawiało się to takim dziwnym przeciągłym świstem – trochę podobnym do pracy „zdrowego” turbo, ale takim bardziej donośnym i słyszalnym na postoju przy niskich obrotach. Od pierwszego zgłoszenia do wymiany zrobiłem jeszcze 5 tkm i nic oprócz tego dźwięku (nie narastał ani nie było żadnych innych objawów) nie pojawiło się ciekawego. W ASO powiedzieli, że to problem z turbem, ale od razy wymieniają razem z intercoolerem.
Oby jak najmniej takich przygód w przyszłości…
pavman jest offline   Odpowiedź z Cytatem