Temat: [1,6 TDCi] dziwne wachania mocy
View Single Post
Stary 17-10-2010, 21:04   #6
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: 1.6TdCi dziwne wachania mocy

Takie pytanie przy okazji mi sie nasuwa. Sprawdzałem ile czasu zajmie mi rozbujanie go od 80 do 120 na 4 biegu. Jakbym nie kombinował na równej drodze przy bezwietrznej pogodzie na rozgrzanym silniku praktycznie bez ładunku (oprócz mnie) C-Maxa rozpędza mi minimum 10 sekund. Wydaje mi się tylko czy trochę szybciej powinno się to dziać.
Spalanie w mieście ponad 8L/100km - styl jazdy mam taki, że w miarę szybko zbieram się ze świateł, dojazdy praktycznie w większości wyhamowuje silnikiem, ostatnio nie zdarza mi sie stać w korkach, co najwyżej jedna zmiana świateł. Zazwyczaj moja trasa ma 15km, ni to dużo ni mało. Jak na mój gust trochę dużo.
Jeszcze jedna rzecz dziwna - pedał gazu - odnoszę takie wrażenie, że samochód lepiej się zbiera jak mu delikatnie gaz wcisnę, niż jak dostanie but w podłogę, co rzekomo ma wyzwalać chwilowego "overboosta". U mnie efekt jest odwrotny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji zna ktoś może jakiegoś speca od TdCi z okolic grodu Kraka? Szukałem na forum, ale nie doszukałem się niczego konkretnego.

Pozdrawiam
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem