View Single Post
Stary 31-10-2009, 22:00   #1
Scyzor
ford::beginner
 
Avatar Scyzor
 
Zarejestrowany: 07-11-2005
Skąd: Bydgoszcz
Model: Probe
Silnik: 2,0
Rocznik: 1996
Postów: 14
Domyślnie Zakup Scorpio Mk III - prośba o porady

Witam!
Nie udzialem się za wiele na tym forum - sorki...
Powód jest taki, że od dawna udzielam się aktywnie na forach Forda Probe. Na jednym z nich byłem nawet "funkcyjnym" długi czas... nieważne.

Poza Probe moja żona ma starą ale jarą Fiestę Mk2. W końcu to też Ford... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cóż - po paru latach w sumie bezproblemowej eksploatacji (bo co ma się tam psuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) przyszedł czas na decyzję o zmianie...
I teraz - duży skok jakościowy oczywiście, ale planujemy zakup Scorpiona MkIII.
W sumie to auto podobało mi się od dawna, ale nie miałem pojęcia że można je kupić już za tak przyzwoite pieniądze!!!

Jednak - jako, że niewiele wiem o Scorpionach a dużo o pożytkach z forumowych pomocy - pozwoliłem sobie założyć ten temat z prośba o porady doświadczonych Użytkowników tego modelu.

Pierwsza i oczywista sprawa to na co należy zwrócić uwagę kupując ten model, czyli jakie są typowe dolegliwości. Nie chciałbym ładować w zakupione auto kasy na starcie...

Druga: z tego co widzę są dostępne 2 wersje silnikowe: 2,0 R4 i 2,9 V6...
Chcemy kupić auto koniecznie z LPG i dlatego może spalanie (w sumie ciekawe jakie) nie jest pierwszoplanowym kryterium, różnice w OC sprawdzę, ale chodzi mi o eksploatację.
Dźwięk fałki - bezcenny... ale właśnie: czy aby na pewno? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pisałem nie chcę inwestować na starcie ani też robić poważnych czy częstych drobniejszych napraw... Wiem, że w Probkach II gen V6 jest strasznie skomplikowane i awaryjne, natomiast nie mam bladego pojęcia jak to wygląda w Scorpio (silnik Forda pewnie bo w Probkach jest Madzia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Czyli generalnie i na początek: lepiej 2,0 czy warto myśleć o 2,9?
Gdzieś tam przeczytałem, że są one niesamowicie trwałe... ale wolę spytać u źródła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i z góry dzięki za wskazówki.
Scyzor jest offline   Odpowiedź z Cytatem