View Single Post
Stary 23-06-2010, 13:56   #1
dd1511
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Oława
Model: Mondeo Mk4 FL
Silnik: 2.0 TdCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie przegub wewnętrzny prawy do TDDi - czy są zamienniki?

Witam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niecały rok temu wymieniałem u siebie przegub wewnętrzny lewy (krótki) - nie było problemów, żeby dostać zamiennik.
Teraz muszę wymienić też prawy (długi) i zonk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nigdzie (poza ASO) nie można dostać zamiennika tego przegubu, tylko całe półosie po 400-500 zl i więcej. W ASO we Wrocku za sam przegub krzyknęli 780 pln...

Czy komuś udało się może namierzyć miejsce, gdzie można kupić sam przegub wewnętrzny prawy (długi) do silnika 1,8 TDDi (90 km, skrzynia MTX 75) i nie kosztuje on tyle co w ASO?

PS: w jednym ze źródeł znalazłem info, że pasuje przegub z silnika 2.0 16v benz - czy ktoś może potwierdzić (w ASO gość powiedział, że może pasować, bo w benz 2.0 też jest skrzynia MTX75, ale gwarancji nie dał ).
A co z przegubami do TDci ? może taki będzie pasował? bo tu już można dostać same przeguby....

Nie mam możliwości narazie rozebrać autka i przeliczyć wszystkie zęby i pomierzyć długości, bo autko potrzebne non stop, nie może stanąć na kilka dni, stąd moje pytania - może ktoś już temat przerabiał?

pozdrawiam,
Damian
dd1511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem