Temat: [Mondeo 1993-1996] Skrzynia biegów MTX75-pytanie o olej
View Single Post
Stary 17-12-2010, 22:38   #12
smondi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: zawiercie
Model: ford mondeo mk 2
Silnik: 2.5 duratec
Rocznik: 1999
Postów: 38
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów MTX75-pytanie o olej

Witam Panowie,przyłącze się do tematu ,rok temu wymieniałem olej w skrzyni biegow w swoim mondziaku z racji tego że wchodzi go ponad 3 litry a oryginalny olej jest drogi postanowiłem poszukać.Po trzech wieczorach spędzonych przed kompem i kilku telefonach do fachowców okazało się ,że do tej skrzyni idealny olej zamiennik to MOBIL ATF 220,specyfikacja idealnie pasuje do specyfikacji oleju oryginalnego forda-pilnie strzeżonej przez forda a dostępnej tylko dla wąskiego grona zaufanych-na czymś muszą zarabiać.Większość producentów podaje parametry oleju typu np.75W90 i jest to dla nas -zwykłych użytkowników zrozumiałe ,możemy wybierać w ofercie różnych markowych olejów ,natomiast specyfikacja forda jest celowo "kodowana" aby kupować ich firmowy produkt,który jest niczym innym tylko ATF-em tylko 3 razy droższym od np.MOBILA ATF 220.Zrobiłem już ponad 30 000 i :-żadnego przycinania,-biegi wchodzą płynnie i lekko nawet przy temperaturze minusowej chodzi głównie o jedynke i wsteczny,-skrzynia pracuje cichutko i płynnie;;;;POLECAM-SPRAWDZONE
smondi jest offline   Odpowiedź z Cytatem