View Single Post
Stary 09-10-2008, 22:44   #26
Marcin78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Warszawa
Model: V40
Silnik: T4
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Re: Jaki silnik jest najlepszy w focusach 98-2001???

Cytat:
Napisał marcineczek222
mam zamiar kupic focusa z lat 98-2001. nie wiem jaki silnik wybracGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co mi polecacie drodzy forumowwicze, jakie silniki byly awaryjne? czy lepiej kupic diesla czy benzyne i zamontowac sekwecje? bardzo prosze o porady.....

Dużo osób już Ci podpowiedziało. Ja powiem od siebie...

1. Najmniej awaryjnym silnikiem jest zetec-e czyli 1.8 i 2.0
2. Jak wybierać między nimi to brać 2.0 bo ma skrzynie MTX a 1.8 ma IB5 (czyli jak w 1.4 i 1.6)
3. Diesle ... tddi napewno mniej awaryjny (odkladasz sobie powiedzmy 1500zl na naprawde sterownika aby zawsze byc gotowy to szybko zrobic), reszta tam nie pada (wtryski jak z ursusa, brak kola dwumasowego). Oczywiscie w skutek przebiegow trzeba tez myslec o turbo. Ale czy to tdci czy tddi naprawa pewnie bedzie podobna.
4. TDDI nie jezdzi jakos dynamicznie ale da sie przemieszczac, ale to chyba logiczne bo widać po suchych danych, TDCI duzo lepiej, ciszej itp. choc tez zaden z niego szybki samochod. Poprostu te silniki byly projektowane kupe lat temu .... pozatym maja po 2 zawory na cylinder.

To odemnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcin78 jest offline