View Single Post
Stary 06-07-2010, 11:25   #2
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie (sprężyny, amortyzatory)

Cytat:
Napisał lutol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Zauważam, że mam trochę klapnięty tył (MK2, Kombi), jak się jeździ pustym samochodem to nie jest źle, ale jak go załaduję (np. wyjazd na urlop) to koła chowają się lekko w błotniki. Zakładam, że nie jest to normalne zachowanie, czy to jest kwestia wymiany sprężyn czy amortyzatorów? Takie klapniecie zauważam po wymianie amortyzatorów 50tys km temu, a teraz jest jakby ciut większe. Rzadko jeżdżę załadowanym samochodem, ale jak załaduję to mam obawy przed całkowitym dobiciem zawieszenia w czasie jazdy. Ze względu na koszty wymieniłem amortyzatory na zwykłe z oryginalnych samopoziomujących (przeciekał mi jeden). Czy sprężyny też powinny być wymienione, czy stosuje się inne do zwykłych a inne do samopoziomujących amortyzatorów?
wymień sprężyny na wzmacniane (utwardzane) ale nie na obniżające i będzie ok, trochę będzie wyżej stał niezaładowany ale na prawdę minimalnie, a później jak go będziesz ładował bagażami to koła nie będą się chowały w błotnikach
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem