View Single Post
Stary 13-04-2009, 14:22   #4
szymonooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2008
Skąd: dolny śląsk
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Odp: Urwany kabelek przy turbinie? cieknacy czujnik? wtf?

Alleluja forumowicze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten czujnik który zaznaczyłeś jest to czujnik temperatury zasysanego powietrza i pełni ważną rolę. Po odłączeniu turbina nie będzie się wkręcać na swoje obroty czyli brak mocy.

Wyciek z tego miejsca? wykręć czujnik i uszczelnij go! Uważaj aby nie połamać plastikowego zbiornika intercoolera w który czujnik jest wkręcony! A co do oleju to:

Olej do intercoolera może dostawać się na dwa sposoby:
1. Poprzez turbinę (oznaka zużycia)
2. Poprzez odmę (do wyczyszczenia lub silnik ma przedmuchy)

Jeśli oleju ci nie ubywa to nie masz się co martwić. Niewielkie ilości oleju to rzecz normalna. Ja ostatnio wyciągałem turbinę do regeneracji (miałem identyczne objawy co ty) i okazało się że nie puszcza oleju! Olej dostawał się przez odmę do układu dolotowego. teraz czeka mnie czyszczenie odmy i intercoolera.

A co do tego urwanego kabelka przy zaworze EGR to da się to prosto naprawić: przyjrzyj się kostce to zauważysz że można ją spokojnie rozebrać, wyjąć element od którego urwał się kabelek, przylutować i wszystko z powrotem złożyć do kupy. (ja jednak polecam zaślepienie EGR)

Pozdrawiam
szymonooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem