View Single Post
Stary 04-09-2012, 21:36   #17
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Domyślnie Odp: Dziwne drgania kierownicy podczas hamowania

Cytat:
Napisał kocio66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja sugeruję koledze podjechanie na rolki stacji diagnostycznej. Powinno to doprecyzoawć które koło nierówno hamuje i tam szukać przyczyn. koszt powinien być niewielki.

Fragment z instrukcji obsługi rolek do kontroli h-ca:

"Pomiar obejmuje wiele obrotów koła, łatwe jest wykrycie odkształceń tarcz, owalizacji bębnów"
Też miałem podobnie, ale nie kupowałem tarcz tylko poszły na frezarkę( 100zł zabawa ) Problem powoli zaczyna wracać, ale przyczyną powrotu, raczej nie jest wjechanie w wodę, bo o deszcz to dzisiaj się modlą w okolicy a i tak spadnie tylko co z kropidła.
Jak dla mnie tarcza siada z jednej prostej przyczyny, walnięta jest półoś wew. i przy schodzeniu z obrotów podczas hamowania dostaje dużych drgań i tarcza z czasem się poddaje. Nie naprawiam bo żaden mechanik nie jest w stanie mi zdiagnozować która to półoś( wymienić obie to majątek ;/ ;/ ;/ ). Jeden był taki, że nie wiedział że można wymienić krzyżak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Po podpowiedzi i wymianie, jest mała poprawa ale drgania wracają, zwłaszcza gdy schodzę hamowaniem z 150km/h
Teraz moje pytanie, czy takie drgania mogą wywalić szybciej tuleje w zawieszeniu??
__________________
Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001 KOMBI
Focus C-Max Sport MK1 2.0 TDCI GHIA
michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem