View Single Post
Stary 31-01-2010, 10:44   #16
pancerek
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Sucha Beskidzka
Model: Scorpio Cosworth kombi,scorpio MK I 4x4
Silnik: 2.9 24v lpg , 2.9 12v lpg
Rocznik: 1995,1992
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wyrzuca mi płyn chłodniczy.

Hmm..no to jeśli chcesz zrobić to w miarę porządnie,czeka Cię trochę "rzeźbiarstwa"...tak to przynajmniej wyglądało w moim przypadku. Pasowałoby kupić w mirę wydajny wentylator elektr-ja miałem od sierki 18 tdi,do tego dołożyłem czujnik od poloneza,włącza się przy 85 stopniach,no i przekaźnik 542. Dwa ostatnie elementy to razem 30zł za nowe. W rurce stalowej odpowiadającej średnicy węża powrotnego (u mnie 1 cal),trzeba wspawać nagwintowane gniazdo czujnika (rurka 3/4 cala). Potem przeciąć wąż powrotny,wstawić tam ten stalowy trójnik i ścisnąć dobrymi opaskami.Wentylator zmasuj na stałe,natomiast plusa weź spod bezpieczników tak żeby zasilanie działało przy włączonej stacyjce.Najlepiej założyć osobny bezpiecznik,następnie pod pin 30 przekaźnika podłącz plusa wejściowego,pod 87 wyjście plusa na wentylator. Do pin 85 podłącz jeden zacisk czujnika temp,a drugi zmasuj. Ot i cała filozofiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak mówiłem,rzeźbiarstwo-ale jestem początkującym majsterkowiczem.
pancerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem