View Single Post
Stary 24-05-2012, 16:41   #1
UZYTKOWNIK
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-05-2012
Skąd: wlkp
Model: Focus MK2 2006
Silnik: 1.6 TDCI 110 KM
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie spadek mocy czasowy, brak reakcji na gaz przy ruszaniu

Witam

niedawno kupiłem focusa rocznik 2006 automat, generalni niby wszystko jest ok , kontrolki się nie świecą, jednak czasami auto rusza bardzo ociężale , a podczas wyprzedzania bądż przyspieszania bieg niby przełączy na niższy , obroty do 3 tys. a auto po prostu stoi, praktycznie w ogóle nie przyspiesza. Przy samym ruszaniu wciskam gaz do połowy , a auto reaguje bardzo późno idzie strasznie wolno stoi i stoi , po chwili obroty się zwiększą i trochę tam przyspiesza. Zauważyłem , że robi się tak jak jest nagrzany, albo w ogóle w gorące dni. Jak jest chłodno i wilgotno to auto na gaz reagował odrazu i przyspieszało dość przyjemnie. Auto ma przejechane dopiero niecałe 60 tys. i jest bardzo zadbane więc przy tak nie zużytym aucie co to może być? Gdy stało , to kostki przeczyścić? jak tak to jakie ? Druga sprawa to taka, że naczytałem się o wypalaniu filtra etc. Czy ktoś może doradzić jak wypalać najlepiej filtr skąd będę wiedział czy się wypala , czy jest jakaś kontrolka , komunikat że zaczyna wypalać i trzeba jechac ileś kilometrów aby dokończyć spalanie. Czy prawidłowe jest np. spalanie na powiedzmy 4 biegu z włączony tempomatem z 80 km/h i 2500 - 2700 obrotów przez 10 min? jak to rozpoznawać?
Pozdrawiam
UZYTKOWNIK jest offline   Odpowiedź z Cytatem