View Single Post
Stary 22-10-2009, 11:37   #2
leznyr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2009
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 25
Domyślnie Odp: focus I 1.8 Tddi/Tdci hab5

Witam,

Ja mam 1.8 TDDI 3 drzwiowy 2002 r. podobno ma 150 tyś przebiegu ale z tym nigdy nic nie wiadomo. Nie jestem rajdowcem, ale osiągi są ok. Spalanie na trasie 5l na 100 km przy 120 km/h. W mieście 7,5l na 100 km, wydaje się dużo ale korki rano i po pracy są okropne - prawie cały czas na 1,2 czasami 3,4 bieg.
Nie powiem Ci nic na temat kosztu części które wymieniłeś bo w tym aucie praktycznie nic się nie psuje. Wcześniej miałem 1.8 benzynę i też nic. Czyli nie jest to przypadek i Ford Focus to super opcja. Słyszałem, że części nie są drogie i z tego co patrzyłem w internecie to prawda.
Jeżeli mówimy o porównaniu do 1.8 TDCI to słyszałem, że różnią się tym, że wtryskiwacze padają i to już jest większy koszt. Chociaż koledze padły i nie wiem czy kupił czy regenerował ale powiedział że tragedii nie ma. Poza tym duży wpływ ma paliwo jakie lejesz. w związku z tym wydaje mi się, że lepiej zapłacić 15-20 groszy więcej za litr paliwa niż mieć problem z wtryskiwaczami.

Moim zdaniem najważniejsze (jeżeli kupujesz używane auto) jest trafienie na dobre auto od dobrego właściciela. Ja zawsze patrzyłem na przebieg, ale teraz już zaprzestałem. Przekręcić licznik to nie problem tak samo jak kupienie książki serwisowej. Sprawdzenie w serwisie oczywiście jest opcją, ale też mam do tego mieszane odczucia. Powiem tak, słabo się przykładają. Wiem to z autopsji. Kiedyś kupowałem auto, sprawdzałem w serwisie i wg pracownika ASO auto było igiełką. Jak kupiłem i pojechałem na przegląd to lista była baaaardzo długa. Wiem, że przy kupnie auta nawet jeżeli jest to auto za 2-3 tysiące panuje ostre podniecenie (ja tak mam). Przy ostatnim zakupie powiedziałem sobie, że nie będę się jarał i postanowiłem powoli wszystko sprawdzić. Sprawdziłem każdy milimetr, pod uszczelkami, dywanikami itd.. i tak nie zauważyłem małych defektów lakieru, ale reszta jest ok i cieszę się bezawaryjnym autkiem.

Jeżeli masz jakieś konkretne pytania to wal...

Pozdrawiam
leznyr jest offline   Odpowiedź z Cytatem