Temat: [C-MAX 2003-2007] Zapach spalin w kabinie
View Single Post
Stary 24-02-2009, 19:04   #4
robciowr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2008
Skąd: dolnyśląsk
Model: FORD C-MAX Mk2
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 47
Domyślnie Odp: Zapach spalin w kabinie

espol ja niedawno uporałem się z taką przypadłością moje auto miało praktycznie takie same objawy co opisujesz. Byłem u jednego mechanika i powiedział ze nie ma pojęcia o co chodzi i trzeba rozbierać silnik od góry i szukać przyczyny. Myślę sobie albo kręci i próbuje mnie ogołocić z kasy albo faktycznie nic nie wie. Po namyśle umówiłem się ze specem od diesli ale niestety nie dojechałem do niego auto zatrzymało się na środku drogi zadymiło zakopciło i zgasło a ja nie chciałem ryzykować odpalenia i zacholowałem auto do umówionego mechanika. "Cykanie" o którym piszesz stało się straszne po odpaleniu auta na warsztacie. Jednak do rzeczy przyczyną "cykania" zapachu spalin w aucie była nieszczelność na jednym wtrysku. Jest tam jakiś uszczelniac z którego w moim aucie została połowa z całości. Długo by jeszcze pisać bo przy okazji okazało sie że walnął pierścień olejowy na jednym z tłoków. Cała impreza kosztowała mnie 3700zl i postój auta na warsztacie ponad dwa tygodnie bo był kłopot z częściami.
robciowr jest offline   Odpowiedź z Cytatem