Temat: [C-MAX 2003-2007] Czyszczenie zaworu egr
View Single Post
Stary 21-01-2014, 20:18   #8
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Czyszczenie zaworu egr

Ode mnie tylko taka uwaga że żeby odkręcić EGRa lepiej mieć grzechotkę z dobrą nasadką 8mm, żeby śruby nie obrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mi sie raz zdarzyło i był problem.
Jedną śrubę wykręcasz grzechotką z nasadką, a go drugiej musisz mieć jeszcze przedłużkę ok 12cm.

Mi wyciągnięcie EGRa, zaślepienie i założenie ze wszystkim zajęło ostatnio 30 minut... dochodzę do perfekcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Potrzebujesz klucz 13mm do odkręcenia wycieraczek, komplet torxów do odkręcenia podszybia i zbiorniczka płynu hamulcowego oraz rury od EGRa od strony kolektora, nasadkę 8mm z grzechotką i przedłużką do odkręcenia egra i drugiej śruby rury od EGRa, płaski śrubokręt do odpięcia zapinki pomiędzy rurą a Egrem i kombinerki do jej ponownego założenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba tyle...

PS:
uważaj żeby nie spadła Ci podkładka od EGRa i ta obejma między EGRem a rurą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem