View Single Post
Stary 06-05-2020, 22:05   #1
x22cracked
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2006
Postów: 9
Angry Stuki przy jeździe z kołami skręconymi w prawo na bruku (załączam film ze stukami)

Cześć, samochód kupiłem pół roku temu i zrobiłem od tego czasu 9000 km. Focus (2006, 1.6 benzyna 100 KM) ma teraz "teoretycznie" niski przebieg 123000, ale wiadomo jak to jest i mogę go sobie prawdopodobnie wsadzić między bajki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie przypominam sobie, żeby aż tak tłukło od samego początku. Wydaje mi się, że z czasem się pogorszyło.
Tych stuków nie ma podczas normalnej jazdy, nawet na dziurawych jezdniach. Pojawiają się dopiero na nawierzchniach typu kostka brukowa. I jak podczas jazdy prosto jest "znośnie" i nie ma żadnych strasznych hałasów to jak tylko zaczynam skręcać w prawo to zaczyna się to co słychać na filmie. Na początku myślałem, że to gdzieś pod deską rozdzielczą jest coś niedokręcone i nawet wyciągnąłem liczniki, aby tam zajrzeć, ale nic szczególnego nie znalazłem. Podczas jazdy w lewo na bruku, prawie tego nie ma, przynajmniej jeszcze niedawno nie było w ogóle, ale teraz już nawet w tę stronę są pojedyncze stukania.
Byłem na stacji diagnostycznej, diagnosta nie stwierdził w zawieszeniu żadnych luzów. Natomiast gdy zasugerowałem przekładnie kierowniczą, to ją sprawdził i stwierdził, że ma luzy. Wyglądało to tak, że na wyłączonym silniku jeden gość kręcił kierownicą, a drugi w kanale coś trzymał rękoma, zapewne drążki i faktycznie wydobywały się bardzo głośne stuki, ale z tego co wiem to bez włączonego silnika nie działa wspomaganie i przekładnia będzie tak stukała. Niestety sam potem to sprawdzałem i nawet z włączonym silnikiem są takie głuche stuki,co słychać też na filmie, ale nie jest to to, co mnie najbardziej denerwuje.
Stuki delikatnie czuć na kierownicy. Nie ma natomiast żadnych luzów, samochód prowadzi się precyzyjnie, nie ma żadnego myszkowania, walczenia z kierownicą, żeby jechać prosto. Samochód jedzie prosto, kierownica się nie blokuje, nie ucieka. Najmniejszy ruch kierownicą wpływa na ruch kół. Jedynie są to tak naprawdę odczucia akustyczne, bo brzmi jakby miało się coś rozpaść. Po każdej jeździe po bruku odechciewa mi się wsiadać z powrotem ... Oprócz bruku potrafi też tak stuknąć podczas normalnej jazdy gdy tak samo na skręconych kołach w prawo wpadnę w jakąś bardzo małą dziurę.
Czy faktycznie przekładnia kierownicza może wydawać takie dźwięki jak na filmie?

Pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=owB9rFbYFhw

Ostatnio edytowane przez x22cracked ; 06-05-2020 o 22:07
x22cracked jest offline   Odpowiedź z Cytatem