View Single Post
Stary 24-06-2010, 10:55   #1
MIETU1
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK1 Ghia kombi
Silnik: 1.8 TDCi 115PS
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Stukanie w okolicy przedniego zawieszenia

Witam Wszystkich użytkowników forum.Szukałem na forum ale nic nie znalazłem odpowiadającego dolegliwością mojej foczki więc proszę o pomoc.

W trakcie jazdy po równej drodze w granicach od 25 do około 40 km/h słychać cykliczne pukanie z okolicy kół. Najgłośniej jest w okolicach 25km/h. Pukanie przy wyższych prędkościach jakby cichnie a powyżej 40-stki już go nie słychać. Przy hamowaniu jest podobnie i najgłośniej stuka w okolicy 25 km/h. Początkowo myślałem, że jest to tylko w prawym kole ale teraz wydaje mi się, że to w obu.
Wymieniłem prawe łożysko podpory półosi (trafione bo już zaczęło pracować bez smaru) i prawy przegub wahacza dolnego (na przeglądzie wyszedł luz) .Łożyska w kołach sprawdzałem po podniesieniu autka i jeszcze nic w nich nie słychać mimo iż kręcą się bardzo luźno. Po dziurach nic nie słychać ani tego pukania ani innego. Na zakrętach pukanie ginie. Ciśnienie w kołach sprawdzane raz na tydzień( mam swój manometr wzorcowany i atestem -zakres 3,0 bar duża skala i dokładność odczytu) więc oponki raczej powinny być równe.

Ma ktoś pomysł ???
MIETU1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem