View Single Post
Stary 17-03-2013, 19:06   #6
djatom
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Błąd P138B i biały dym przy odpalaniu

witam
Mam problem z odpalaniem, nie jest aż tak źle ale troche trzeba pokręcić i na zimnym silniku pusci biały dymek przez moment ok. 1s więc wziełem sie za sprawdzenie świec i są dobre wszystkie ok. 1 ohm, zawsze po porannym odpalaniu jest bład P138B czyli zbyt niskie napięcie na przekaźniku świec ale prądy nie są duże ok. 11A na każdą świecę i teraz najlepsze przekaźnik nie rozłącz świec nawet jak jest ciepły silnik(prąd spada do ok 5A na świece) nawet po zgaszeniu silnika świece nadal grzeją dopiero po chwili jak przy silniku popiszczy i coś się tam w nim pozamyka wyłączy się jakis przekaźnik w skrzynce bezpieczników świece przestają grzać, co jeszcze najlepsze napięcie sterujące do przekaźnika świec jest przez cały czas podawane (chyba że jest to jakieś cyfrowe sterowanie czyli jakby z PCM wciąż chciał grzać) nawet pozebrałem sterownik i wszystkie elementy są sprawne(no jest jeszcze ukłąd scalony ale jego nie nie dam rady sprawdzić) po odłączeniu sterownika wywala błąd "usterka silnika" czy coś takiego i błąd świecy A

podejrzewam ten przekaźnik ale przed zakupem chciałbym upewnić że to on jest popsuty może macie jakieś sugestie jak jeszcze go sprawdzić???

ale że świece jeszcze żyją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
djatom jest offline   Odpowiedź z Cytatem