View Single Post
Stary 03-06-2004, 11:25   #4
maku
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2004
Skąd: Radziejów
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Re: Najniższe spalanie ( silnik benzyna 1,4)

Cytat:
Napisał Jarfusi
Ostatnio jezdżąc 60 % miasto 40 % trasa moja fusia 1,4 benz nie mogła zejść poniżej 8,5 litra zacząłem się martwić tym bardziej że benzynka coraz droższa. Trafiały mi się również trasy ale jechałem 130-140 km/h i spalanie nie wychodziło rewelacyjne. Ostatnio pojechałem traskę Piotrków Tryb. - Zakopane ze znajomymi którzy jezdżą zgodnie z przepisami czyli trasa dwupasmowa 100-110 km/h max pozostałe 80-90 itp a rozpędzanie następowało tylko chyba z górki (bardzo się taką trasą zmęczyłem) z zatrzymaniem i zwiedzaniem Krakowa lokalnymi dojazdami w Zakopanym. Średnie spalanie z takiego wypadu wyniosło 5,6 l co odnosząc do spalania 5,3 podawanego w instrukcji przy 75 km/h i tylko po trasie jest chyba niezłym wynikiem. Nigdy na jednym baku nie przejechałem 700 km. Reasumując spalanie po trasie można uzyskać w miarę przyzwoite ale przy prędkości do 110-120 km/h przy wyzszych prędkościach spalanie diametralnie rośnie raz jadąc 150 km/h wyszło mi po trasie 8,2 . niestety wyskokoś samochodu duzy przeswit i szerokie kapcie robią swoje. Jeszcze jedno spostrzeżenie odnośnie samochodu, opisywane przez wszyskich drzenie kierownicy do tej pory albo u mnie nie występowało albo nie zwracałem uwagi ale raz gdy bo rozpędziłem do 140-150 goniac znajomych po rozdzieleniu na światłach odczułem owo drzenie ale tylko na nowej "szorstkiej nawierzchni". Ponadto uwaga odnośnie zawieszenia ktoś gdzieś opisywał że samochód zachowuje się tak jakbu nie miał sabilizatora przechyłów i to się częściowo potwierdza. Szybkie ruchy typu slalom itp rewelacja ale gdy jedzie się z przękością 70-80 km/h na długim i ostrym zakręcie to niestety samochód jest cały czas przechylony i przechylenie pogłebia się aż można stracić panowanie nad kierownicą. Obserwowałem zachowanie samochodów z przodu i tam wyglądało to tak przechylenie powrót do poziomu i jazda na zakręcie bez zbytniego przechyłu, a fusi zakręt przechylenie i jeszcze wieksze przechylenie aż musiałem odpuscić ale generalnie wiekszość lepszych samochodów (klasy kompakt i wyżej) jechała sobie szybciej. Troche mnie to dziwy bo przy takiej twardości zawieszenia nie dopracowali tego tematu. Fakt że prześwit i wysokość robi swoje nie mniej jednak mogli by bardziej nad tym popracować. Skoro już się rozgadałem to jeszcze jedna uwaga albo silnik nie ma tych 80 KM albo piątka jest tak zestopniowana że byle górka i jazda z prędkością 80 km/h jest niemożliwa. Ostatnio zastanawiałem się nad hakiem i ciągnięciem przyczepy kempingowej ale chyba sobie odpuszczę. Pozdrawiam wszystkich fusionistów i życzę przyjemnej eksploatacji.

Z tym spalaniem to trochę przesadziłeś
Może zrobiłeś 600 km , a nie 700km

Uzyskanie spalania w granicach 5,6l ma 100km to jest możliwe tylko w idealnych warunkach na autostradzie( stała predkość, bez zmiany biegów , wyprzedzania innych pojazdów i żadnego wiatru),
a Twoja srednia wynosi 5,6l i to jeszcze po miescie !!!!!!!!!
maku jest offline   Odpowiedź z Cytatem