View Single Post
Stary 26-04-2014, 10:14   #17
denex
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-03-2014
Skąd: Skalbmierz
Model: Transit
Silnik: 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana paska wielorowkowego w Fordzie Transicie 2,4 Tdci

Witam Panowie, podepnę się pod temat.

Auto Transit rocznik 2005 silnik 2.0 125 KM - bez klimy

Wczoraj w trakcie jazdy usłyszałem dziwny pisk - dosłownie 20 sekund który skończył się tym, że przestało mi działać wspomaganie - wracałem z trasy i byłem z 40 km od domu.

Delikatnie wkurzony tym, że coś się stało z pompą wspomagania (nie wiedząc, że to wszystko jest połączone jednym paskiem) postanowiłem kontynuować jazdę bez wspomagania (wiem, głupota ale o 22 to już do domu ciągnie). Przystosowany do kręcenia bez wspomagania z jazdy wcześniejszym autem kontynuowałem trasę - byle do domu. Dosłownie minutę później auto zgasło - wtedy też zauważyłem, że temperatura silnika mocno przekroczyła normę. Zajrzałem pod maskę i wtedy zauważyłem że pasek na kole jest zerwany.

Odczekałem chwilę i doczołgałem się delikatnie do najbliższego bezpiecznego miejsca postoju - później laweta i do domu.

Dziś zastanawiam się jaki mam kupić pasek, bo jak dzwoniłem do sklepów to wszyscy mi mówią o jakimś elastycznym pasku co to się sam napina i że w moim silniku nie ma rolki napinacza (którą ewidentnie widzę i jest nowa! co oznacza, że wcześniejszy właściciel zmienił rolkę a paska nie :/ )

Możecie mi podpowiedzieć jaki pasek możliwe, że pasuje? Czy dam radę go sam założyć?

Dzięki z góry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
denex jest offline   Odpowiedź z Cytatem