Temat: [Mondeo 2000-2007] Zjedzone opony tył
View Single Post
Stary 25-03-2012, 21:53   #6
krasnal5
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 95
Domyślnie Odp: Zjedzone opony tył

Witam,

była diagnostyka w ASO Forda i w kilku innych warsztatach. Przyczyna pochylenia kół wyrobione tuleje na wahaczach. W ASO oczywiście samych tulei nie wymieniają tylko całe wahacze kosz około 2000tyś za stronę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. wymieniłem u mechanika wszystkie 14 tulei koszt około 1200zł z robocizną. Po wymianie koła stoją prosto i mogło by się wydawać że wystarczy zrobić geometrie auta i można jeździć. Na drugi dzień pojechałem do forda zrobili geometrie. Co się okazuje po geometrii jak ustawiam kierownice na wprost to ściąga bardzo mocno w lewo gdy przechylam o jakieś 15-20 stopni w prawo niby jedzie prosto mało tego od czasu do czasu zapala się lampka ESP ba czasem samo się uruchamia i blokuje koła normalnie szok. Zawiozłem auto do serwisu Forda reklamować geometrie mają jutro sprawdzić oczywiście gdy powiedziałem co się dzieje to przyznali rację, że jest źle zrobiona geometria skoro kierownica jest przechylona przy jeździe na wprost ale co do ESP to że geometria nie ma nic do tego i zwalają na firmę która wymieniała tuleje i sworzeń wahacza. Panowie co Wy o tym sądzicie ?
krasnal5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem