View Single Post
Stary 11-04-2017, 08:38   #13
erp.
ford::beginner
 
Avatar erp.
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: okolice Wawy
Model: RANGER
Silnik: 2,5 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Cytat:
Napisał erp. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, nie chcę zaśmiecać forum więc się podłączę pod temat: szarpanie pomiędzy 1,5 a 2 tys. obrotów Mam podobny problem z Rangerem 2,5 tdci 2008r 190tk Podczas ruszania z 1-go biegu puszczam sprzęgło i dodaję gazu wtedy pojawiają się wibracje w zakresie obrotów od 1500 do 2000 tys. to samo po zmianie na bieg 2-gi, wibracje ustają po przekroczeniu 2000 tys. obrotów i nie występują na innych biegach. Czy jest to początek końca zestawu sprzęgła i dwumasy auto ma przebieg 190tk ( stan licznika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Dodam jeszcze że biegi wchodzą normalnie sprzęgło nie uślizguje się przy gwałtownym przyspieszaniu i pod obciążeniem auta, nie słychać żadnych niepokojących dzwięków podczas jazdy i postoju na włączonym silniku. Z góry dziękuję za sugestie i porady. Pozdrawiam
Dodam jeszcze że usterka wystąpiła po regeneracji wału ( krzyżaki + podpora ) ,zbieg okoliczności? Myślę że przyczyną wibracji nie jest wał ( chyba ) bo wibracje powinny się nasilać w miarę wzrostu obrotów oraz prędkości pracy wału. Jeśli się mylę niech ktoś wyjaśni...
erp. jest offline   Odpowiedź z Cytatem