View Single Post
Stary 26-02-2010, 21:45   #1
wire1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2010
Skąd: Będzin
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Problemy z uruchomieniem silnika ze stanu zimnego TDCi

Witam
Od jakiegoś czasu mam problem z moim autkiem Ford Mondeo Kombi 2.0 TDCI rocznik 2006.
A więc opowiem pokolei.
Wszystko było w jak najlepszym porządku do momentu jak miesiąc temu dokonałem standardowej wymiany filtra paliwa oraz filtra powietrza.
Autko wceśniej chodziło jak szwajcarski zegarek, nie bylo się czego doczepić. Po wymianie filtrów do dnia dzisiejszego przy uruchomieniu silnika jak jest zimny autko przez kilka sekund na początku bardzo się dławi, póżnij jest OK .A jeżeli wyłącze silnik i jeszcze raz będę chciał go uruchomić to dopiero po kilkukrotnej próbie odpala. Natomiast jak przejade kawałek i silnik jest ciepły odpala bez problemu: silnik pacuje rowno nie dławi się wszystko OK, na trasie też nie ma żadnego problemu silnik pracuje OK .Sprwdziłem świece żarowe wszyskie są dobre, żadna kontrolka też sie nie zapala,tak sobie myśle że może z tym nowym filtrem paliwa jest coś nie tak,sam nie wiem.Dziwi mnie tylko że przed wymianą wszystko bylo OK.
Zwracam się w zwiażku z tym problemem do was o radę i pomoc w diagnozie, może koś miał doczynienia z takim przypadkiem.
Jednocześnie może ktoś z was mógł by mi polecić mechanika z okolic Będzina, Czeladzi, Sosnowca,Dąbrowy Gorniczej, Piekar Śląskich który rozwiązał by mój problem. Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
wire1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem