View Single Post
Stary 23-09-2013, 23:39   #13
wdnone
ford::amateur
 
Imię: wdnone
Zarejestrowany: 22-07-2013
Model: Mondeo MK III
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo- falujące obroty podczas jazdy na luzie

Ostanio miałem to samo - po regeneracji wtryskiwaczy zaczęły mi falować obroty w przedziale 800-1200. Zazwyczaj działo się to przy zbliżaniu się do skrzyżowania, przy wytracaniu prędkości przed redukcją biegu.
U mnie pomogła wymiana usczelki termicznej wtryskiwacza. Po tym zabiegu falowanie ustało a na dodatek znacznie zmniejszyły mi się drgania silnika przi 1300 obr. - ewidentnie miał przedmuchy.

Uszczlkę wymieniłem, bo jeden wtryskiwacz mi się nie podobał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szukając przyczyn głośnej pracy silnika zajżałem pod uszczelniacze wtrysków (odłączyłem przelewy i wtyczki, podniosłem uszczelniacze najwyżej jak się dało i podłączyłem wszystko z powrotem) - po odpaleniu ze skrajnie prawego otworu szły spaliny. Podejrzewając przedmuchy dla swiętego spokoju wymieniłem usczelkę. Od tego czasu falowania nie ma (ale silnik nadal jest głośny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Ostatnio edytowane przez wdnone ; 24-09-2013 o 19:13
wdnone jest offline   Odpowiedź z Cytatem