View Single Post
Stary 17-04-2016, 17:55   #17
belkone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus MK1 Lift
Silnik: 1.8 TDCi 97kW
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Podczas jazdy zapala się kontrolka świec żarowych i auto gaśnie lub traci moc. T

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To wszystko nie trzyma się "kupy" bo ja już nie wiem czy są te opiłki czy ich nie ma. Napisałeś wcześniej, że pompa opiłkuje, a teraz napisałeś że wszystko jest ok. Dawkujesz informację.

Od początku:
Auto sprawowało się w porządku, sporadycznie (w ciągu 4 lat) wyskoczył błąd ze 'świecami żarowymi'.
W styczniu auto zostało zatankowane benzyną.
W związku z tym auto zostało rozebrane, znaleziono przy okazji opiłki, więc: został wymieniony filtr paliwa, pompa(na jakąś 'ponoć' działającą - ponoć bo pewności co do tego nie ma - nie była z żadnego zakładu, tylko od kogoś kto rozbierał inny samochód), wtryski wysłane na regenerację do serwisu Bosha, wymienione przewody paliwowe. Został wypłukany cały układ paliwowy, łącznie z bakiem (tak, był wyjmowany).
Auto działa, jeździ, odpala bez problemu, nie kopci.
Jedyny problem to ten z tematu: przy obciążeniu wyskakują 'świece żarowe' i auto przechodzi w tryb awaryjny.

Na diagnostyce (nie w ASO) wykazało jedynie błąd ze zbyt niskim ciśnieniem paliwa. Test był przeprowadzany w czasie gdy NIE świeciły 'świece żarowe' więc jest to chyba błąd zapamiętany(albo nie dotyczy w ogóle mojego problemu?).

Reasumując: poprzednia pompa opiłkowała, dodatkowo auto zostało zalane benzyną, błąd ze 'świecami żarowymi' występował.
Po całej operacji auto działa jeździ,błąd występuje częściej. Ja obstawiam że włożona pompa była nie do końca na tyle sprawna na ile twierdził sprzedawca (problem z ciśnieniem, być może opiłkowanie).

Potrzebuję informacji, czy dobrze zakładam, że to może być to zanim wpakuję się w koszta. Czy inne problemy(czujnik wału, sterownik turbiny itp etc) pokazywały by błędy na diagnostyce? Czy udałoby się je jedynie odczytać w sytuacji, gdy świecą się 'kontrolki świec żarowych'.
belkone jest offline   Odpowiedź z Cytatem