Temat: [Mondeo 2000-2007] akumulator do diesla
View Single Post
Stary 14-09-2009, 01:50   #12
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: akumulator do diesla

Cytat:
Napisał Hashenty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj. Ja parę dni temu kupowałem nowy aku. Po przygodach moich i mojego brata, doszliśmy do wniosku że najlepiej wziąć aku średniej pólki. Dlaczego? W 2 akumulatorach (bosch i jakiś inny droższy, nie pamiętam) poszły cele, tzn urwała się płyta i aku do wyrzucenia, tego gwarancja nie obejmuje. A na każdy akumulator masz 2 lata gwarancji, więc po co przepłacać. Zamiast 70 Ah boscha, kup za te same pieniądze albo nawet mniejsze 74Ah innego producenta. Ja kupiłem Zap'a (polsko-niemiecka firma) 75Ah za 270zł. Były jeszcze np sekury za 260. A w inter-team'ie rozmawiałem z kolesiem o akumulatorach, i powiedział, że podobno większośc firm zajmujących się aku została wykupiona przez jakieś 2 koncerny (bodajże exide i jeszcze jakiś) i wszystkie akumulatory to praktycznie to samo, tylko naklejki są inne. Tyle. Ale mogę się mylić, niech ktoś mnie naprostuje :]
Exide to Centra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem