View Single Post
Stary 29-09-2009, 16:43   #9
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Zawór EGR do wymiany czy brak podciśnienia do jego otwarcia ?

Wyjaśnijmy coś bo zaczyna się to wszystko plątać.
EGR to zawór recyrkulacji spalin na przewodzie dolotowym po lewej stronie silnika patrząc od frontu (pomiędzy rurą gumową a kolektorem dolotowym).
Natomiast zaworek elektromagnetyczny sterujący podciśnieniem EGRa wspólnie z zaworkiem sterowania łopatek turbiny jest umieszczony również na dolocie ale na kolektorze plastikowym przykręconym do głowicy i znajduje się w okolicy 3 i 4 cylindra.W 2 wersjach jako 1 zintegrowany (przy EGR z podciśnieniem i elektryką) albo jako 2 oddzielne (przy EGR tylko z podciśnieniem bez elektryki)

Jak czyścić EGR to ja wiem ale zrozumiałem, że mój przedmówca mówił o jednym z tych dwóch zaworków sterujących podciśnieniem a nie o EGR sterującym ilością spalin w układzie dolotowym powietrza.

Chociaż jak czytam pierwszy post kolegi "ery" w tym wątku to wydaje mi się, że ma elektrykę na zaworze EGR (bo wyskakuje błąd zaworu EGR po zaślepieniu) więc w jego przypadku zawór sterujący podciśnieniem jest tylko jeden i na nic mi info o czyszczeniu bo ja mam 2 zaworki i są one inaczej zbudowane.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 29-09-2009 o 17:17
jendrekmak jest offline