View Single Post
Stary 15-03-2007, 10:47   #3
gregor13
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Radom
Model: Planowany Ford Focus Mark One 1,6
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2004
Postów: 311
Domyślnie

Witam.
Podpiąłem się pod ten temat z takim problemem:
Do mojego Mondka dostałem tylko jeden kluczyk - czarny (z czerwoną kostką). Ponieważ jest on już nieźle wytarty, postanowiłem dorobić nowy. Kumpel z serwisu Forda powiedział mi, że jest możliwe zaprogramowanie kluczyka bez kluczyka - matki (czerwonego). Dorobiłem więc kluczyk z immo i udałem się do kumpla (do serwisu) celem zaprogramowania go (za niewielką opłatą oczywiście :fcp23 ). Niestety, mimo wielokrotnych prób okazało się, że komputer woła o dwa kluczyki - jednego nie chce przyjąć, ponieważ nie jest to pierwszy zakodowany do mojego samochodu kluczyk. Kumpel mi mówi, że muszę mieć jednak dwa kluczyki, to się je przekoduje (zmieni kod :fcp9). "Zdobyłem" więc drugi kluczyk - czerwony (kluczyk - matka :fcp2 ) z czerwoną kostką. Mam więc teraz trzy kluczyki, w tym niezakodowaną :fcp7 matkę. Ponieważ kumpel w serwisie nie ma teraz zbytnio czasu (na towarzyskie :fcp23 :fcp23 ) wizyty, mam takie pytanie:
może ktoś z Was wie, czy możliwe jest doprogramowanie czerwonego kluczyka (i drugiego czarnego - też dorobionego) do tego jedynego oryginalnego czarnego, który posiadam - "we własnym zakresie", czy też jednak muszę odwiedzić kumpla (towarzysko :fcp23 ) w serwisie i machnąć to przy pomocy komputera?
__________________
Pozdrawiam - Grzesiek
gregor13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem