View Single Post
Stary 21-08-2009, 08:20   #1
pebeel
ford::average
 
Avatar pebeel
 
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: wwa
Model: S-Max TS/ Jeep WJ
Silnik: 2.2 TDCI/ 4,7 V8
Rocznik: 2009/ 2001
Postów: 124
Domyślnie Macie leasing?

Witam klubowiczów,
zdecydowałem się na tą formę finansowania zakupu samochodu, wymyśliłem sobie, że dobrze będzie podpisać umowę leasingową w tym samym miejscu, w którym kupuję samochód, ubezpieczenie czyli w salonie Forda. Kalkulacja, sposób obsługi w zasadzie bez zarzutu. Schody pojawiły się w momencie kiedy zacząłem czytać to co mi dają do podpisu... A tu:
1. opłata administracyjna - w jakiej wysokości i tak naprawdę za co? Brak jakichkolwiek wyjaśnień nawet w tabeli prowizji i opłat
2. kaucja zwrotna - w jakiej ewentualnej wysokości? Macie?
3. Pkt. 1, par. 7 ust. 1 - wg jakiego prawa korzystającemu nie przysługuje
odstąpienie od umowy pod żadnymi warunkami?
4. Pkt. 3, par. 12 ust. 2 - brak realizacji zamówienia przez dostawcę lub
jego opóźnienie skutkuje karą w wysokości 10%, którą jestem JA obciążany? A za co? Tak chyba nie można?
5. Pkt.3, par jw., ust. 4 - gdy nie dojdzie do sprzedaży po podpisaniu umowy
leasingu z winy dostawcy - karę ponosi korzystający w wysokości 10%????
Jakim prawem?
6. Pkt. 3, par. 13. - całkowita odpowiedzialność za przedmiot leasingu, jego
stan i ewentualna utrata spoczywa na Korzystającym bez względu na przyczynę zaistnienia zdarzeń? Czyli w przypadku kradzieży samochodu - sam jestem sobie tego winien?
8. Pkt. 7, par. 30, ust. 3 - wypłata odszkodowania następuje na rzecz
finansującego - czyli kto naprawia samochód przy szkodzie? Kto ją likwiduje?
I kto płaci VAT od naprawy?
9. Pkt. 7, par. 32, ust. 7, pdpkt c - w przypadku kradzieży, całkowitego
zniszczenia pojazdu - wnoszę odszkodowanie w wysokości 102% niezapłaconych do tego momentu rat w terminie 30 dni. W jakim czasie następuje zatem wypłata odszkodowania, w jakiej kwocie (netto/ brutto), w jaki sposób jest fakturowane takie odszkodowanie i w jakiej formie i czasie następuje zwrot odszkodowania? I dlaczego wnoszę odszkodowanie umowne przy całkowitym ubezpieczeniu przedmiotu leasingu?

Finansującym ma być pekao leasing...

Czy w Waszych umowach leasingowych też są takie zapisy?
Czy jest jakakolwiek możliwość negocjowania tych zapisów? Cześć wydaje mi się być co najmniej rozmijająca się z obowiązującym prawem.
Jakie macie doświadczenia z leasingodawcami?

Przemek
pebeel jest offline   Odpowiedź z Cytatem