View Single Post
Stary 30-11-2011, 15:04   #39
grzesiek128
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-08-2009
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MkIV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Który silnik jest najmniej awaryjny bez względu czy diesel czy benzyna

Mam 2.0 TDCi i jestem bardzo zadowolony (jak kupowałem dostałem -28 tys. zł mniej za stary rocznik), więc nie ganić że mam na miasto diesla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeżdżę głównie po Gdyni w szczycie i poza nim, żeby DPF się wypalał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i moje spalanie to 6,7 do 7,2 (zimą) ON.

Odnośnie bezawaryjności to nikt Ci kolego nie da realnej odpowiedzi, bo wszystko zależy często od eksploatacji, stanu dróg po jakich będziesz się głównie poruszał i stylu jazdy.

Ktoś kto dieslem będzie gwałtownie, zrywnie jeździł ma szansę szybko dobić dwumasę. W warszawskich korkach może siadać DPF. Szybkie wyłączanie silnika po ostrej jeździe może dobijać szybko turbinkę itd.

Wniosek: to samo Mondeo może okazać się bardzo awaryjne dla pewnej grupy osób a dla spokojnego tatusia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. który dba o właściwy zakres obrotów, po zatrzymaniu chwilę czeka aż turbinka wystygnie, regularne przeglądy z dobrym olejem i dobrym paliwem itd. to samo auto okaże się bezawaryjne.

Aaaa i żeby nie było, że mój bezawaryjny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - w ciągu prawie 3 lat - u mnie siadła elektroniczna płytka w manetce kierunkowskazu (objawy - totalne świrowanie - włączał się kiedy chciał i mrugał jak chciał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale na "Alledrogo" każdą cześć z bitego mondziaka dostaniesz w dobrej cenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i za to lubię tzw. flotowe a nie indywidualne, rzadkie modele.

Ostatnio edytowane przez grzesiek128 ; 30-11-2011 o 15:18
grzesiek128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem