View Single Post
Stary 26-05-2008, 20:30   #1
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Jak wymienić filtr kabinowy - focus mk1

Cześć!
Mam do Was pytanie, które zapewne przewinęło się gdzieś na naszym forum ale przyznam szczerze, że nie mogę znaleźć odpowiedzi. :fcp19
Chciałbym w swoim focusie (przełom 2002/2003 benzynka) wymienić filtr kabinowy. Ostatni raz był wymieniany przez poprzedniego właściciela chyba ze 3-4 lata temu. Dzowniłem do ASO i powiedziano mi:
- filtr kabinowy Motocrafta z wkładem węglowym cena 110 zł
- usługa wymiany około 50 zł
- do tego spray do klimatyzacji na napsikania na parownik - butelka 60 zł
- psikanie 30 zł (ależ to musi być cholernie ciężkie to psikanie)

Jak widzę ich ceny to mnie sz... trafia. Więc chciałbym sam to zrobić. Tymbardziej, że filtr Motocrafta z wkładem węglowym można zamówić w internecie za 60zł + 10zł przesyłka. Spray do klimy to około 30zł można kupić gdziekolwiek. Reszta to własna robota i tylko 150-160 zł zostaje w kieszeni... w sam raz na wymianę oleju i filtra oleju.

Przyznam szczerze, że przeraża mnie wizja roztaczana przez niektórych, że można urwać jakieś zaczepy albo złamać :fcp9 podszybie.

Tak w ogóle czy mógłby ktoś z Was powiedzieć mi jak się do tego zabrać i gdzie tak w ogóle tego filtra szukać.
Wiem głupie to moje pytanie, ale co nieco robiłem już przy tym focusie takie drobiny jak wymiana akumulatora, filtra powietrza, filtra paliwa (na kanale), wymiana klocków i takie tam normalne proste czynności (wycieraki i inne dziady).

Gdzie szukać tego filtra kabinowego. Opis znaleziony na forum pasuje ale do wersji mk2.

Dziękuję wszystkim z góry za ewentualne cenne uwagi i pomoc
Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem