Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] kod Błędu P0251
View Single Post
Stary 04-10-2011, 18:51   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,987
Domyślnie Odp: kod Błędu P0251

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..zazwyczaj to błąd mówiący o spadku ciśnienia na CR poniżej zadanego
Zazwyczaj tak, ale u mnie podczas jazdy tester pokazał w momencie wchodzenia w tryb awaryjny nagły skok ciśnienia w górę. Czyli... nie sama pompa. Nie wchodząc w szczegóły - pomogła wymiana zaworu IMV.
Jeżeli diagnosta jest kumaty, umie i chce - to szybko robiąc odpowiednie testy można dojść do przyczyny awarii.
Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze nie spotkalem fachowca ktory na 100% powie to jest na pewno to i koniec,silniki dzisiejsze sa skomplikowane i rzadko diagnoza jest trafna
To tylko świadczy o fachowcach których spotykałeś. Nikt nie jest nieomylny, ale inteligentne stosowanie testera przy występowaniu objawów awarii pozwala na dojście krok po kroku do jej przyczyny...
Cytat:
Napisał Goral 30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zauważyłem także że na biegu jałowym gdy moco wcisne pedał gazu i jest powyzej 3/4tys obrotów i nagle puszcze to wskaznik obrotomierza powoli schodzi , ale nie zawsze sie tak dzieje ,zazwyczaj wskazówka szybko opada !!! a co mówicie o własnej regeneracji wrtysku , wyczytałem że robi sie próby przelewowe a pózniej wymienia sie końcówkę wtrysku oraz zaworek.Nie mam aż takiego pojęcia jak wy koledzy wiec prosze o rady !!!
A po co gazujesz silnik powyżej 4.000 obrotów na luzie? Co chcesz osiągnąć? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, takich przypadeków jak twój jest opisanych na Forum ze sto lub więcej... Wystarczy poczytać. Są dokładnie opisane sposoby robienia we własnym zakresie próby przelewowej i regeneracji wtryskiwaczy. Jeżeli ci to nic nie powie, to i tak nic sam nie zrobisz. Poszukaj - także na Forum w odpowiedniej strefie - adresów dobrych, sprawdzonych warsztatów i tam pojedź... W Warszawie znam adresy dobrych warsztatów, w Poznaniu nie.
Niezależnie od wszystkiego, NAJPRAWDOPODOBNIEJ czeka cię albo regeneracja/wymiana wtryskiwaczy lub pompy, albo i to i to. To niestety duże koszty...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-10-2011 o 19:10
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem