View Single Post
Stary 28-03-2011, 15:04   #25
KRZYCHU303
ford::beginner
 
Avatar KRZYCHU303
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-03-2010
Skąd: Rzeszów
Model: MONDEO MK 4
Silnik: 1,6 T Ecoboost - 211 KM
Rocznik: 2012
Postów: 20
Domyślnie Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?

Witam ... Posiadam takie 1,8 SCI od ponad roku. Sprowadziłem go osobiście z Bawarii od pierwszego własciciela. Przebieg miał 90.tys. km. Podczas powrotu do kraju spalił mi ok .10 l/100 km. Czytając fora w necie też nie znalazłem wielu pozytywnych opinii. Ale go wziąłem !!! W salonie FORDA twierdzili,że trudno o opinię negatywną ponieważ sprzedali ich w obronie krajowym kilkanaście sztuk. Ale nie są częstymi gośćmi na serwisie - tylko podstawowe sprawy :olej, płyny, tarcze, klocki, ... Ja ze swoim modelem nie miałem większych problemów. Żadnej poważnej awarii, a zrobiłem nim 2 spore wyjazdy - ponad 4 tys. km. Od początku tankuję tylko na dobrych stacjach a omijam podrzędne dystrybutory. Spalanie średnie przy trasach ( średnia prędkość 120 km/h + KLIMATRONIC ) to 11 l / 100 km.
Według mnie silnik ma bardzo dobre przyspieszenie i elastyczność, nawet przy 6-cio biegowej skrzyni i wersji KOMBI. Ogólnie rzecz biorąc jestem bardzo z niego zadowolony. Wcześniej miałem VW Passata 1,9 TDI - 116 KM - KOMBI 2001 rok.to byłem rozczarowany !!!!
OBY TAK DALEJ .....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KRZYCHU303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem