View Single Post
Stary 23-04-2014, 17:01   #13
GracKa
ford::advanced
 
Avatar GracKa
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford KA/W210
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 1997
Postów: 444
Domyślnie Odp: Nowokupiony 1.3 co należy wymienić po kupnie?

Sprawdź plastiki, siedzenie kierowcy, pedały, kierownicę i zobaczysz czy ma te kilometry ja mam 90tyś a wygląda całkiem uczciwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli jest ok to spokojnie możesz zamieniać olej na 5w30 ja przy tym przebiegu zamieniłem z 10w40, chodzi ciszej łagodniej i lepiej zapala oczywiście zero wycieków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy wymianie oleju wymień też filtr oleju i wymień filtr paliwa, i przeważnie świeca warto wymienić (są nie drogie około 10 zł za sztukę - ja dałem 9zł za bosch)

Przeczyścić warto przepustnicę i 'krokowca'.

Co do poduszki to na 99% miał dzwona i ktoś kto tego nie naprawił to albo poduszka wystrzelona i zamiast niej jest rezystor albo jest poduszka ale nie wystrzeliła i może wystrzelić w każdym momencie polecam podjechać do naprawdę ogarnięto speca od elektroniki i poduszek - nie zwykłego mechanika żeby powiedział jak to wygląda i co to jest bo samemu przy takich wynalazkach czasem strach się bać.

Co to radia to musisz posprawdzać czy przewody przy radiu które idą do głośników są dobre jeżeli tak to trzeba sprawdzić głośniki - o ile w ogóle są podpięte lub o ile są ...

Bump: a BTW sprawdź VIN samochodu to może dowiesz się czegoś więcej o jego historii.
GracKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem