View Single Post
Stary 17-08-2012, 15:51   #1
stantheboss
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Lublin/Wawa
Model: Focus I
Silnik: 1.8 TDCI [115KM]
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie [1.8TDCI] Wibracje kierownicy przy 900RPM a poduszka silnika

Heyka,

Mam już od kilkunastu miesięcy pewien problem z przenoszeniem drgań na kierownicę (czasami wręcz wpada w rezonans) a ostatnio pojawiło się lekkie mrowienie na budzie.

Wszystko dzieje się TYLKO na postoju przy jałowych obrotach, wystarczy wkręcić silnik powyżej 900rpm i jak ręką odjął.

Obstawiam poduszkę silnika lub/i górną skrzyni. Lizak już sprawdziłem i nawet wymieniłem na nowy - się okazało niepotrzebnie bo to nie ona niestety.

A teraz najważniejsze, jak zdiagnozować która padła? Macałem obydwie na chodzącym silniku, właziłem pod auto i nie ma żadnych drgań na tej trzymającej skrzynię, wizualnie też jest ok wg mnie. Jeżeli chodzi o tę przy rozrządzie to wizualnie ona też jest ok. Drgania na silniku są a jak złapię za mocowanie poduchy to nic nie czuję - więc na chłopski rozum drgania tłumi.

Poducha przy rozrządzie jest nieoryginalna, jakiś tani zamiennik. Wymieniałem ją jak kupiłem auto w 2009r, wtedy moje pojęcie o mechanice samochodowej było poniżej dna i mechanior zamówił taką żeby nie zabolało po kieszeni za bardzo.

Wydaję mi się, że poduszka przy rozrządzie powinna być olejowa i teraz pytanie czy guma powinna być miękka? Moja jest twarda jak skała choć na pierwszy rzut oka mechanicznie wydaje się być ok.


Może ktoś kto ma oryginalną poduszkę przy rozrządzie zobaczyć czy guma powinna być miękka czy nie?

Moja jest jak w pierwszych sek na filmiku (nagranie z mojego auta):
[Focus MK1 TDCI] Szum z okolic rozrządu - YouTube
stantheboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem