Temat: [Mondeo 1996-2000] 1.8td kopci na czarno - przyczyna??
View Single Post
Stary 16-04-2014, 21:20   #25
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: 1.8td kopci na czarno - przyczyna??

hmm, z początku myślałem, że może ten wężyk daje sterowanie klapkom od nawiewu kabiny, ale u mnie wszystko działa, lecz może w mk2 jest inaczejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Odłącz wtyczkę i zobacz, czy kierunek nawiewu się zmienia jak kręcisz pokrętłem.

Chociaż tak teraz rozkminiam i brat cioteczny w mk2 też ma odłączoną wtyczkę, więc chyba nawiew mu działa, bo nic nie mówi, ale upewnij się jeszcze.


Teraz doczytałem: "Swój początek, układy zasilania zawsze biorą z podciśnienia potrzebnego do sterowania zaworem EGR. Są tam zamontowane trójniczki zarówno w dieslu jak i w benzynie."
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...wania-nawiewem

Jutro muszę rozkminić skąd w takim razie u mnie idzie podciśnienie skoro mam zawór odpięty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam na to swoją teorie. Otóz od zaworka idzie też wężyk do filtra powietrza. Turbo dość mocno ciągnie powietrze, więc może podciśnienie jest na tyle duże, ze steruje rozłączonym zaworem - innego wytłumaczenia nie mam.
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka

Ostatnio edytowane przez zsberg ; 16-04-2014 o 21:30
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem