View Single Post
Stary 21-02-2013, 13:44   #8
Polikon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-12-2009
Skąd: Irlandia
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 . Patent na zapieczony mechanizm hamulca ręcznego:)

Ja mam takie pytanko, zanim zacznę rozbierać zacisk.
Czy w zacisku jest jakiś samo regulator położenia dźwigienki ręcznego hamulca?
A problem jest w tym, że po zaciągnięciu ręcznego (dźwignia ręcznego podnosi się całkiem do góry) ręczny tylko trochę hamuje. Po opuszczeniu dźwigni ręcznego, dźwigienki na zaciskach wracają do śruby oporowej. Jak zaciągam ręczny to dźwignia od samego początku ciągnie linkę a mimo to nie starcza ruchu na zablokowanie kół.
I zastanawiam się czy w cylinderkach są jakieś samo regulatory.( Coś takiego jak w zaciskach Fiata 125)
Naczytałem się sporo o tych zaciskach, ale nikt nie wspomina, aby tam była jakaś regulacja.
I jeszcze jedno pytanie.
Na wszystkich fotkach, na których wydać zacisk tylnego hamulca, widzę, że linka jest mocowana od góry. Czyli dźwigienka ręcznego na zacisku jest skierowana do góry. A w moim modelu dźwigienka jest skierowana do dołu i jak zakładam linkę to jest trochę zabawy, bo wahacz przeszkadza. Po prostu mocowanie linki jest kilka milimetrów od wahacza.
Nawet jak kupiłem nowe linki to miałem kłopot z zaczepieniem ich na te dźwigienki, wszędzie widzę dźwigienki z zawiniętym końcem, a u mnie są przymocowane takie klocki metalowe i w nich są rowki na linkę.
Czy to jakieś nietypowe zaciski?

Ostatnio edytowane przez Polikon ; 22-02-2013 o 13:12
Polikon jest offline   Odpowiedź z Cytatem