Temat: [Mondeo 2007-2014] błąd czujnik kąta skrętu
View Single Post
Stary 28-08-2023, 12:42   #16
piotrek6984
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2023
Model: Ford mk4
Silnik: 2.0. TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Czujnik skrętu kierownicy

Witam,

posiadam Forda Mondeo MK4, 2008, 2.0 TDCI.
Jakiś czas temu przestał w nim działać tempomat, więc zdjąłem kierownicę, czujnik skrętu kierownicy i dostałem się do modułu kierownicy. Okazało się, że są tam zimne luty, więc przelutowałem obwód i jest wszystko ok jeżeli chodzi o tempomat.

Niestety po tej operacji pojawił się problem z modułem skrętu kierownicy - prawdopodobnie po jego rozkręceniu (poprawiłem również luty w tym module przy wtyku, bo wyglądały również kiepsko) przestawiła się w nim taka metalowa obręcz - tam gdzie są czujniki optyczne, przez które przechodzą zasłony przymocowane do obręczy. Niestety nie mogę znaleźć instrukcji, jak ją prawidłowo ustawić względem elementu obracającego się w jej środku.
Po tej operacji komputer wykazuje brak komunikacji z czujnikiem kąta skrętu kierownicy, kalibracja niemożliwa, kręcę kierownica podczas testu, ciągle wskazuje 0 stopni. Czy to oznacza, że czujnik jest do wymiany? Czy może da się jakoś go skalibrować, to ustawienie metalowej obręczy w środku czujnika? Bo elektronicznie jest sprawny
piotrek6984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem