View Single Post
Stary 08-09-2018, 13:18   #1
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Silnik bi-turbo 210PS w nowym - opinie o aucie

Witajcie,
Podobny temat jest już dostępny w dziale s-maxa ale mnie interesują Wasze opinie na temat tego silnika w nowym mondeo. Chodzi mi przede wszystkim o to jak ten silnik w tym aucie przyspiesza, jak z dynamiką, wyciszeniem. Idealnie było by gdyby ktoś miał porównanie jeżeli chodzi o komfort z mondeo mk4 z silnikiem 2.0TDCi 163PS. Czy jest lepiej jeżeli chodzi o wyciszenie? Ja w swoim mondeo naprawdę nie narzekam, poprzednia insignia była dużo głośniejsza, zwłaszcza przy wyższych prędkościach. Co do mondeo mk5 słyszałem opinie że jest gorzej wyciszone od mk4 ale nie wiem ile w tym prawdy. Niestety o jazdę próbną mk5 z bi-turbo jest ciężko, mogą mi ją zorganizować ale to trochę potrwa bo nie mają na stanie takich samochodów. Mają zwykłego diesla. Kolejna rzecz to jak z awaryjnością tego silnika. Jest już on trochę na rynku. Czy jest podobnie dopracowany do jednego z najlepszych diesli na rynku tj 2.0TDCi?

No i najważniejsze pytanie. Czy warto teraz już zamawiać to auto? Pytanie zadaję nie bez powodu ponieważ nie wiem na ile w tym prawdy a ile mitów ale podobno w tym roku ma wyjść nowe mondeo mk5 po FL. Pytanie czy to prawda i jak bardzo się ono zmieni w porównaniu z obecnym mk5.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem