View Single Post
Stary 16-07-2009, 22:59   #1
fezz
 
Postów: n/a
Domyślnie Ford Focus II 2.0 TDCI - opinie, awaryjność itd.

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów!

Przymierzam się do zakupu autka i chciałbym Was prosić o pomoc. Przeglądając niezliczone oferty w internecie natrafiłem na dość ciekawe ogłoszenie z Focusa II w silniku 2.0 TDCI. Do tej pory styczność miałem tylko z benzyną, więc w temacie dieslie moja wiedza ogranicza się tylko do tego co zdążyłem przeczytać w internecie. Momentami, czytając to co ludzie piszą, byłem przerażony i jakoś nie mogłem zrozumieć dlaczego produkuje się diesle skoro są tak awaryjne. Turbina, wtryskiwacze, koło dwu masowe, to tylko te najczęściej wymieniane części, które podobno bardzo szybko siępsują. Potem poczytałem innych opinii, które znowu mówiły, że turbina się psuje, jak się o nią nie dba, wtryskiwacze padają, jak się leje paliwo podejrzanej stacji i nie dba o filtry, a koła dwu masowe to kwestia stylu jazdy.

Jak to na prawdę jest z tym dieslem, a konkretniej w/w 2.0 TDCI w Focusie II generacji? Częściej można go spotkać na drodze czy w warsztacie? Faktycznie wszystko w nim pada, czy to tylko opinia zawistnych właścicieli ciągników zwanych również VW Golf IV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi i porady.
  Odpowiedź z Cytatem