Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] cieply diesel - ciężko z odpaleniem
View Single Post
Stary 21-11-2009, 21:54   #20
norman007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: NST
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: cieply diesel - problem z odpaleniem

Koledzy, ja przerobiłem identyczny problem tylko niestety nie w moim fordzie mondeo a w peugeocie partnerze hdi. Marka inna ale objawy identyczne. Pojechałem do warsztatu, podłączenie pod kompa-diagnoza:
-czujnik położenia wału !
- czujnik wymieniono- problem pozostał !

Więc się wkw...iłem i pojechałem do ASO Peugeot... pomyslałem sobie że może troche przepłace ale przynajmniej zrobią mi auto... Zajechałem :
- podłączenie pod kompa i diagnoza: pompa wtryskowa do regeneracji .Koszt naprawy 1000 zł za regenację + robocizna.
- już mi chcieli wykręcać i wysyłać do Poznania do regeneracji pompę, ale coś mnie tknęło....

Pojechałem do pewnej miejscowej firmy zajmującej się regeneracją wszystkich typów pomp paliwowych i wtryskowych. I po raz kolejny sie na nich nie zawiodłem...
- podłączenie pod kompa- diagnoza: "pompa w pełni sprawna, nie wiemy co mu jest, zostawi pan auto to znajdziemy" . Chwila zastanowienia i auto zostało... Dzwonię następnego dnia i słyszę tekst "nadal nie wiemy-szukamy"... Więc czekam cierpliwie... Po południu telefon "znalezliśmy usterkę-uszkodzony wtryskiwacz". Po prostu jeden podawał inną dawkę paliwa niż pozostałe. Wymiana wtryskiwacza i problem zniknął.. No i wróciłem do domu z uśmiechnięta gębą i portfelem chudszym 0 1200 zl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Firma znajduje się w Białymstoku. Korzystałem z ich usług niejednokrotnie i zawsze byłem zadowolony...
norman007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem