Temat: [Mondeo 1993-1996] Kupno nowego przepływomierza
View Single Post
Stary 19-10-2011, 17:15   #7
i_g
ford::average
 
Avatar i_g
 
Zarejestrowany: 09-03-2007
Skąd: Jelenia Góra/Zielona Góra
Model: Mondeo MK1 Sedan
Silnik: 1.6 16V 88KM
Rocznik: 1995
Postów: 75
Domyślnie Odp: Kupno nowego przepływomierza

W zasadzie zgadza się, ale się poza przypadłością złej pracy po odpaleniu zimnego silnika i tymi dwoma błędami w ECU moje wiekowe autko jest w nienagannym stanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Raczej nie oszczędzam na mondku i wychodzę z założenia, że lepiej coś naprawić raz, a dobrze. Diagnozę przeprowadziłem poprzez podłączenie kompa z programem diagnostycznym (DIAG EEC IV) i prób odłączania przepływki na włączonym silniku. W tym drugim przypadku silnik pracował identycznie z przepływomierzem i bez - co podobno sugeruje jego uszkodzenie. Jeszcze będę musiał jutro pomierzyć napięcia wg. tej instrukcji:

"przepływomierz sprawdza się tak: bierzesz woltomierz elektroniczny czerwoną sondę wpinasz w kabel pierwszy od lewej a czarną sondę wpinasz w kabel drugi od lewej przepływomierz ma być ciągle podłączony nie odpinaj kostki... odpal silnik... przy obrotach 900-950obr/min powinien wskazywać około 0,5-0,6v a przy 2000 obr/min około 1,1-1,3v a przy 3500obr/min około 1,6v jeżeli wskazania będą miały takie wartości to jest OK, a jeżeli pokaże jakiś kosmos albo nic to wymiana.... "

Na podmiankę niestety nie znam nikogo kto by mnie poczęstował sprawnym. No, ale podsumowując chyba rzeczywiście sprawdzę jakiś używany na miejscu i jeżeli będzie ok. to chyba zaryzykuję.
i_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem