View Single Post
Stary 05-11-2008, 03:35   #13
He.
ford::average
 
Avatar He.
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Kuj. - Pom.
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 115
Domyślnie Re: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy

W moim wypadku niedawno także miała miejsce operacja wymiany filtra i zmagania się z demontażem podszybia. Problem był o tyle ciekawy, że nie mogłem i w dalszym momencie nie mogę odkręcić nakrętki od ramienia wycieraczki :fcp2 pod którym jest ta nieszczęsna śruba trzymająca obydwa podszybia. Przechodząc do samej wymiany to auto do końca było serwisowane i moja ingerencja była pierwszą poza serwisem. Chciałem powiedzieć tylko, że taśma mocująca podszybie do samej szyby wcale nie była oryginalna a zaczepy są przymocowane do podszybia za pomocą kleju więc jak któryś się złamie to najprawdopodobniej czeka mnie wymiana całego panelu :fcp6

Jeden z członków forum wspominał o oryginalnej taśmie do montażu za 50 zł, wyglądającej następująco:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Absolutnie jej nie polecam, jej szerokość to zaledwie 3mm i dł 5m. Podszybie było dokładnie oczyszczone, tak samo zresztą jak sama szyba a taśma nie trzymała, przy następnej próbie zamocowania dałem 2 nowe paski na całej długości i dalej się nie trzymało :566: :565:

Dlatego zakupiłem 2 inne taśmy (chyba nie powinienem robić reklamy, ale to w sumie dla dobra reszty członków) pattex strong 19mm (biała, 16zł 1,5 m) i boll 15mm (czarna, 18 zł). Prosty test wszystkich 3 taśm polegający na sprawdzeniu wytrzymałości poprzez podklejenie pod spodem szafki 1 kg cukru na 2cm każdej z taśm.
Oryginalna momentalnie puściła, pattex wytrzymał 44 sec a boll 2 min 58 sec.
Oczywiście zamontowałem panel na ostatniej z testowanych i po problemie nie ma śladu.

btw. zna ktoś może patent na wyjęcie ramion wycieraczek?
He. jest offline   Odpowiedź z Cytatem