View Single Post
Stary 18-09-2011, 12:46   #5
TTT
ford::average
 
Avatar TTT
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo Ghia MKIII Kombi Automat, Transit Jumbo
Silnik: 2.0 TDci / 2.2 TDci 125 KM
Rocznik: 2004 / 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: jak podłączyć dodatkowo podgrzewanie przedniej szyby ?

Witam,
Po dołożeniu tempomatu przyszła kolej na podgrzewaną przednią szybę.
Jako że wkótce czeka mnie jej wymiana przymierzam się na montaż podgrzewanej. W związku z tym poczytałem trochę fora FCP i MKP - po lekturze mam kilka wątpliwości i pytań. Proszę więc o pomoc i wyjaśnienia bardziej doświadczonych użytkowników.

Zacząłem od:
1. sprawdziłem bezpieczniki pod maską, tzn. nr 11 (30A), nr 13 (30A), nr 15 (3A) - wszystkie są na swoich miejscach,
2. przekaźnik R2 - przekaźnika nie ma, ale są styki - czyli pozostaje tylko zakup przekaźnika i wciśnięcie w puste miejsce.
3. sprawdzenie przy podszybiu czy są przewody/kostki - po demontażu plastików po stronie pasażera osłaniających filtr przeciwpyłkowy - zobaczyłem przewód zaślepiony czerwoną zaślepką przytwierdzony spinkami do nadwozia (zdjęcie nr 1). Po wyjęciu zaślepki wtyczka jest dwupinowa - zdjęcie nr 2. Więc z tego wynika że instalacja przy podszybiu jest.
4. gniazdo włącznika w kabinie - w tej chwili mam pojedyńcze - zdjęcie nr 4. Po wyjęciu włącznika ukazał mi się widok ze zdjęcia nr 3 - czyli do włącznika była wpięta wtyczka z 6 przewodami. Włącznik z kolei miał tylko 4 piny - xx3456 - dwa pierwsze były puste mimo tego, że we wtyczce było 6 zajętych pinów.

No i teraz wątpliwości:

A. Czy nowo kupowana podgrzewana szyba ma już zamontowane kabelki/przewody z odpowiednim gniazdem, które wystarczy podpiąć z kostką/wtyczką z punktu 3 (zdjęcia 1 i 2)? (czytając pierwszy post wygląda na to że takie kabelki/przewody taka szyba ma).
Czy może szyba ma tylko jakieś samo gniazdo i trzeba jeszcze dokupić krótki przewód między tą wtyczką z punktu 3 a gniazdem, które ma szyba?

B. Drugie pytanie mam odnośnie włącznika wewnątrz kabiny - czy ten nowy, podwójny, który muszę kupić, "od tyłu" wygląda tak samo jak pojedyńczy ? I wystarczy podłączyć tą 6 pinową wtyczkę do tego podwójnego włącznika ? Domyślam się, że tak - wtedy ten podwójny włącznik będzie też miał 6 pinów - ale bardzo prosze o potwierdzenie.
Bo spotkałem się z wpisami o tym ,że po demontażu włącznika powinna być jeszcze jedna wolna wtyczka właśnie od podgrzewanej przedniej szyby - ale dotyczyło to chyba wersji przed 2004 r rokiem - nie jestem peiwen w 100 % - stąd moje pytanie.

No i na koniec aktywacja przez kompa.

Sorry za długie wypociny ale chciałem jasno opisać o co mi chodzi.
Za wszelkie pomocne uwagi z góry dziękuję.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.Wtyczka podszybie 1.jpg (101.2 KB, 490 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.Wtyczka podszybie 2.jpg (90.8 KB, 428 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.Wtyczka przy włączniku.jpg (90.7 KB, 418 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.Włącznik.jpg (86.3 KB, 369 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez TTT ; 21-09-2011 o 19:44
TTT jest offline   Odpowiedź z Cytatem