Temat: Nawiew
View Single Post
Stary 29-11-2007, 20:58   #3
j.jarosław
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2007
Postów: 3
Domyślnie

mam dokładnie taki sam problem. Zacznij od sprawdzenia wezyka podcisnieniowego, który znajduje sie w miejscu: (przednie miejsce pasażera) . trzeba mieć latarke i spojrzeć, a raczej ręke włożyć pod plastiki te które znajdują się pod skrzynką w przednim kokpicie, czyli "między" radiem a skrznką, oczywiście na dole. Znajdują sie tam dwa wężyki, jeden, bliższy silnikowi powinien wskazywać zasysanie powietrza przy włączonym silniku. Natomiast w komorze silnika,za plasikowym elementem(czarna plastikowa obudowa "pokrywająca" układ dolotowy,łącząca filtr powietrza z kolektorem dolotowym,to przy kolekorze dolotowym znajdują się elektrozawory,zamocowane do podszybia ( jakieś 2 takie elemęty, niedużych rozmiarów pudełka od zapałek-do których jest dołączone chyba 4 wężyki, w tym jeden bezpośrednio od kolektora-on daje podciśnienie właśnie do przełąazania klap)są widoczne gołym okiem więc nie ominiesz. Te elektrozawory tym sterują. U mnie właśnie problem leży w tym że te elektrozawory nie zawsze włączają to podciśnienie na kabine, więc jak ktoś wie jak to ma działać to prosze o dalsze opinie. U mnie czasem się załącza zmana trybu nawiewu, ale tylko czasem ...
j.jarosław jest offline