Temat: [Mondeo 2000-2007] 2.0 TDDi Padającą pompa wtryskowa ?
View Single Post
Stary 29-08-2011, 10:38   #1
main90
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-12-2010
Skąd: Toruń
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie 2.0 TDDi Padającą pompa wtryskowa ?

Witam kolegów.
Wiem że temat był zapewne niejednokrotnie wałkowany na forum ale nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc bądź trochę mnie uspokoić.

Do rzeczy... jestem posiadaczem Forda mondeo mk3 2001r TDDi 115km przebieg 180 tys. , kilka dni temu jadąc autem zaczęły dziać się dziwne rzeczy, zaczęło się od szarpnięcia przy wyprzedaniu, potem wszystko ok, po kilku minutach auto zaczyna tracić moc, szarpie po czy gaśnie i nie idzie go odpalić, brak jakichkolwiek kontrolek dających sygnał że coś jest nie tak, jako że auto nie odpala postanowiłem zadzwonić po lawetę, laweta przyjeżdża po około 25min, o dziwo auto odpala i chodzi normalnie, jak napisałem wyżej sytuacja ta wydarzyła się kilka dni temu, do dnia dzisiejszego jeżdżę autem i nie ma podobnych objaw, lecz dla pewności podjechałem dziś do magika by sprawdził auto na komputerze, wynik 2 błędy, mianowicie:

1) P0149- błąd wyprzedzenia wtrysku
2) P1564- moduł pompy wtryskowej- zadanie ograniczenia dawki paliwa

Mechanik mówi że to koniec pompy wtryskowej, skasował błędy i za kilka dni mam przyjechać to jeszcze raz podepnie mondziaka pod kompa i zobaczymy czy będzie to samo. Jednak przeglądając forum, kilka forumowiczów obala tezę że to pompa wtryskowa i piszą o pompie pomocniczej paliwa, kątach wtrysków bądź czujniku położena wałka rozrządu. Nie chcąc pchać się w niepotrzebne koszta postanowiłem zasięgnąć Waszych opini, być może ktoś miał identyczną sytuację i będzie w stanie mi pomóc. Liczę na Was Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam main90
main90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem