View Single Post
Stary 10-12-2009, 16:42   #13
ByskiXIII
ford::amateur
 
Avatar ByskiXIII
 
Zarejestrowany: 10-12-2009
Skąd: Estados Unidos
Model: XXX
Silnik: XXX
Rocznik: XXX
Postów: 2
Domyślnie Odp: zaświeciła sie pomarańczowa kontrolka check engine czy jakos tak :)

Cytat:
Napisał sowa600 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam. w zeszłym tygodniu jechałem na lotnisko do Dublina i w pewnym momencie zaświeciła ze pomarańczowa kontrolka check engine czy jakoś takGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niby muszę się skontaktować bezzwłocznie z serwisem ale jakoś mi się tam nie śpieszy. co może być przyczyna?? przejechałem przez dwie wieksze kałuże z niezbyt duża prędkością. może się wtedy jakiś kabel odłaczył?? proszę o pomoc.

mondek jest z 2001 roku 18. benzyna. po wymianie klocków, oleju i paska. ma ponad 71 000 mil (czyli nieco ponad 110 000 kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

za pomoc z gory dziękuje
Przepraszam ze sie wtracam w tak wazna dyskusje. Jestem w trakcie rozmow
z inzynierami z asysty technicznej forda z miasta Dearborn w stanie Michigan,
na temat dwoch Mustangow ktore w przedziale 36000 mil zarejestrowaly cody
P061B. Mamy rozne pomysly, ale dla mnie (laika ktory od 30 lat skutecznie psuje roznago rodzaju samochody), problemem jest (overengineered software)
czyli po naszemu przinzynierowane oprogramowanie computera silnika. Jest zbyt czuly na zmiany ilosci zasysanego przez silnik powietrza i co sie z tym wiaze temperatury kabla przeplywomierza. W twoim przypadku woda obnizyla ja do parametru ktory nie jest rozpoznawalny przez program, zakladajac ze pedal gazu pozostal w nie zmienionej pozycji w momecie kiedy sie to stalo.
Moje obydwa mustangi staja dalej sparalizowane, problem w tym ze mam ich w
mojej stajni okolo 1500 (wypzyczalnia samochodow Hertz). Wiec jezeli teraz mam dwa (a temperatury spadly u nas bardzo nisko) zaraz bede ich mial 1002.
Co do twojego problemu, lekcja #1 stac z daleka od wody, lekcja #2 bez odczytania codow diagnostycznych OBD, nie ma co spekulowac. Bede zaszczycony, kiedy odpowiesz ze chcial bys wiedziec co naprawilo moje Mustangi. Do uslyszenia
P.S
Przepraszam za bledy i moze brak sensu po Polsku ale.
Nie jest on moim jezykiem codziennym od 6 rano do 2 po poludniu.
Robert.
ByskiXIII jest offline   Odpowiedź z Cytatem